Nízkosacharidová dieta - Ketonová dieta zkušenosti

Publikováno: 3.5.2019
Nízkosacharidová dieta - zkušenosti

Víte, jaké je Vaše BMI?

Výpočet BMI

Tento dietní plán je velmi populární všude ve světě. Primárně díky tomu, že není založený na hladovění a drastických metodách, stejně jako díky tomu, že skutečně funguje a dá se díky němu zhubnout. To jasně potvrzují ketonová dieta zkušenosti. Těch lidí, kteří ji vyzkoušeli a kteří díky tomu dosáhli na svou ideální váhu. Jaké pochvalné reakce patří mezi nejčastější? Ty jsou vesměs pozitivní, což pouze ukazuje na kvalitu daného dietního plánu ve všech ohledech.

Co říkají ketonová dieta zkušenosti? Pochvalují si jednoduchost

Na rozdíl od řady jiných diet není zase až tak nutné řešit skladbu potravin, stejně jako například kalorickou hodnotu, nebo podíl jednotlivých látek v jídle. Ketonová dieta zkušenosti upozorňují na to, že primárně je třeba sledovat jenom cukry neboli sacharidy. Díky seznamu doporučených a zakázaných potravin lze velmi snadno zjistit, která jídla jsou ta dobrá a která jsou ta špatná. Navíc i na běžných obalech potravin musí být hodnota sacharidů uvedena, díky čemuž je nákup potravin v obchodě jednodušší. Úplně nejlepší je však možnost zakoupení produktů určených přímo pro daný dietní režim. Ty kombinují nízký obsah sacharidů s vysokým obsahem bílkovin.

Kladem je i dostatek vyváženého jídla

Zkušenosti s ketonovou dietou upozorňují také na pozitivum v tom, že člověk má dostatek vyváženého jídla po celý den. Optimální dietní program je založený na 5 jídlech denně. K tomu se přidává doslova neomezené množství zeleniny, která dokáže zahnat případný hlad. Jelikož jídel s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin existuje mnoho, vznikají různé kombinace jídel a denních jídelníčků. Díky tomu se dietní plán neomrzí ani po delší době – třeba v podobě několika měsíců. Proto si ho pochvalují i ti, kteří mají v plánu zhubnout větší množství kilogramů, které během svého života postupně nabírali.