Na hubnutí má vliv i motivace. Jak na ni?

Publikováno: 18.10.2019

Víte, jaké je Vaše BMI?

Výpočet BMI

Proč mnoho lidí skončí s hubnutím? Je to jednoduché. Důvodem je hlavně slabá motivace, která se může u někoho vytratit za první dny, u někoho za první týdny a u jiného za první měsíce. Jak motivaci získat a jak si ji udržet? Podívejte se.

Volte snadnější postupy

Drastické diety při kterých dlouhodobě hladovíte nejsou to pravé. Takové by nezvládl nikdo. Proto volte takové dietní programy, které jsou mnohem jednodušší. Příkladem je ketonová dieta, která je založena jenom na tom, že eliminujete velké množství sacharidů a dále zvýšíte příjem bílkovin. Toto stačí pouhou jednoduchou modifikací vaší běžné stravy. Nic komplikovaného dělat nemusíte.

Oslovte odborníka

Tím je výživový poradce, který vám pomůže se vším, co s dietou souvisí. Sestaví vám jídelníček, bude vás sledovat, stravu bude upravovat a bude vám také na blízku vždy, když budete potřebovat pomoc. A to i tu psychickou, kdy vám dodá další sílu vytrvat. Někteří lidé říkají, že je pravděpodobnější vyhrát v loterii Sportka než vydržet u diety. Odborníci kontrují tím, že vždy záleží na tom, jakou motivaci mají a jaký postup byl zvolený. *

Nehubněte sami

Pokud se rozhodnete pro dietu, snažte se najít někoho, kdo do toho půjde s vámi. Může to být někdo z rodiny, nebo to může být třeba i kamarádka, se kterou navštívíte fitness pro ženy a budete také cvičit. Jaké to má výhody? Nebudete se před druhým člověkem chtít shodit tím, že byste snad skončili dříve, než dosáhnete ideální váhy. A to stejné bude pociťovat druhá osoba. Ideální volba, jak dlouhodobě vydržet.

Nechte si volné dny

Co je jimi myšleno? Je to den, kdy nebudete sportovat a kdy můžete jíst na co máte chuť. Jsou také zajímavou motivací. Pokud nemáte v plánu sníst vše na co přijdete, tak vám takový volný den jednou za čas rozhodně nemůže nijak výrazně uškodit. Zvláště, když se hned další den vrátíte do svého stravovacího plánu.

* 18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!